Załóż własnego bloga

Bloger to wbrew pozorom zawód przyszłości. żeby założyć własny blog nie należy kończyć profesjonalnych studiów, ani dosłownie kursów. Można za to zarobić na tym całkiem przyzwoite pieniądze. A przy odrobinie szczęścia i ciężkiej pracy przyzwoite pieniądze zamieniają się w bardzo dużą kasę.
Jak założyć bloga? Na początku należy zacząć od którejś z darmowych platform, na przykład. Blogspot, czy Wordpress. Nie należy płacić za domenę, a szablon można wybrać z listy dostępnych, darmowych motywów. To, gdzie najlepiej założyć bloga, jest uwarunkowane własnymi preferencjami i planami na przyszłe lata. Jeśli planujesz kiedyś wykupić swoją domenę, dobrym wyjściem będzie dla Ciebie Wordpress. Jednakże o ile jesteś kompletnie "zielony" w temacie i potrzebujesz czasu na zaznajomienie się ze specyfiką blogowania, najbardziej rozpocznij od prostego i intuicyjnego Blogspota, który zapewnia kobiety i mężczyźni szeroką gamę szablonów i prostych wtyczek.
Pewnie zastanawiasz się, jak w ogólności można zarabiać na pisaniu bloga. Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Tak, jak zarabiają telewizje, czy gazety- przez reklamy. Współpracując z markami, udostępniasz im miejsce reklamowe na osobistej stronie albo przeprowadzasz kampanie, o których wspominasz. Reklamodawcy płacą za to pieniądze. Wysokość pensji uzależniony jest od liczby czytelników, zasięgu bloga i pozycji blogera. Najlepsi mogą zarabiać wręcz kilkadziesiąt tysięcy na jednej kampanii.
Dzięki blogowaniu, pisanie nie musi być pracą do szuflady. Może stać się drogą do zarobienia pieniędzy i niezależności.

Zobacz: jak założyć blog.