Pomysł na wspaniałe wczasy

Na pewno wiele osób planuje swój wakacyjny wypoczynek już dużo uprzednio, wówczas zastanawiamy się, czy wybrać zagranicę, czy Polskę, czy jechać na własną rękę, czy skorzystać z usług biura podróży. Oprócz granicami naszego kraju znajdziemy z pewnością dużo ofert, które niemal w 100% zapewnią na atrakcyjną, upalną pogodę. Niestety są także minusy takich wakacji - jesteśmy na terenie obcego kraju, nie wiemy, czego można się spodziewać. Ostatnie lata pokazały, że poza częstymi bankructwami touroperatorów,, można się tam spotkać z czymś znacznie gorszym - sytuacja na świecie spowodowała, że pobyt w niegdyś pięknych, spokojnych kurortach, ma możliwość być niebezpieczny. Czy warto zatem ryzykować kwestie własne, rodziny, dzieci?

 

Mamy w Polsce wiele wspaniałych zakątków, śliczne tereny górskie, wyżynne, pojezierza, no i morze, które jest latem najbardziej oblegane przez turystów także spoza granic Polski. Pogoda co prawda nad polskim morzem potrafi płatać figle, ale bliskość Bałtyku powoduje, że możemy w każdej chwili się tam wybrać. W wielu przypadkach estetyczną pogodę mamy już w maju i czerwcu, a potem, we wrześniu nadal trwa upalne lato. Ceny są również znacznie niższe, dlatego warto się zastanowić, czy nie skorzystać z nadmorskich ofert oprócz szczytem sezonu - lipcem i sierpniem. Będzie to z całkowitą czyli stu procentową pewnością lepsze rozwiązanie dla osób starszych lub rodzin z młodszymi dziećmi, którzy pragną wypocząć od zgiełku dużych miast, przy czym mają ograniczone środki finansowe.

 

Oferta nad polskim morzem jest dosyć bogata - kurorty rozciągają się od granicy z zachodem po granicę ze wschodem. Najbliżej z oddalonych części kraju, jest Mierzeja Wiślana, a tu liczne miejscowości, w których prawie każdy znajdzie coś dla siebie.
Od ujścia Wisły w stronę wschodu jest kilka mniejszych i większych miejscowości:
- Mikoszewo
- Jantar Leśniczówka
- Jantar
- Junoszyno
- Stegna
- Sztutowo
- Kąty Rybackie
- Skowronki
- Przebrno
- Krynica Morska
- Piaski
Jeżeli ktoś poszukuje wakacyjnej przygody, rozrywki i głośniejszych atrakcji, najlepszym wyborem będzie Krynica Morska albo Stegna, dla tych, którzy preferują rewelacyjnie wypocząć, optymalne będą Kąty Rybackie.
Noclegi Kąty Rybackie oferują w różnym standardzie i cenach, niemniej jednak ze stuprocentową pewnością jest spośród czego wybierać.

 

Kąty Rybackie leżą między Zalewem Wiślanym, a Zatoką Gdańską, zatem poza plażowaniem, mamy sposobność skorzystania także z atrakcji oferowanych nad Zalewem. Plaże są tutaj szerokie i czyste, a gdy wybierzemy spacer przez piękny las, którymkolwiek z bocznych szlaków, dojdziemy do wejścia nad morzem, gdzie nie będzie już tłumów ludzi, jak przykładowo. w Krynicy Morskiej. Na miejscu można także odwiedzić rezerwat kormoranów, a z portu jachtowego wybrać się na wycieczkę po akwenie Zalewu.
Nad morzem każdego roku czynny jest Heineken - namiot, pod którym przygotowywane są zabawy dla najmłodszych, a w godzinach późniejszych - dyskoteki dla dorosłych i czasem koncerty.

 

Będąc spragnionym lepszych atrakcji, możemy w każdym momencie podjechac do Krynicy Morskiej - ok. 10 minut autem. Ta miejscowość tętni życiem niemal do samego rana. Będąc tutaj, warto korzystać z rejsu statkiem przez Zalew Wiślany, do Fromborka - taka wycieczka pochłonie nam cały dzień, ale naprawdę należy.
W pobliskim Sztutowie - 4 minuty autem, znajduje się stadnina koni, na których można pojeździć na miejscu lub np. pojechać lasem nad morze i do Kątów Rybackich. Przy rzece wypożyczymy sprzęt wodny - kajaki, łódki, rowery wodne. Dla najmłodszych dużą frajdą będzie park linowy na początku Stegny - ok. 8 minut autem, albo mini zoo w Jantarze - dojedziemy tam w kolejne kilka minut.

 

Będąc w tych okolicach, koniecznie powinno się wygospodarować dwa dni na wycieczkę do Trójmiasta i Malborka. Do Gdańska, oprócz prostą drogą, można dopłynąć promem, z Mikoszewa nad morzem, przy Wiśle.
Druga całodniowa atrakcja, to Malbork - 45km, a tutaj bardzo dobra budowla, jaką jest zamek krzyżacki, a dla maluchów park dinozaurów.

 

Decydując się na Kąty Rybackie noclegi, powinniśmy zwrócić uwagę na ich położenie - część obiektów leży wprost przy ulicy Rybackiej, a to droga prowadząca do Krynicy Morskiej, więc w ogromnej liczbie przypadków ruch odbywa się nie tylko cały dzień, ale również i nocą. Do wyboru będziemy mieli w całości dość dużo kwater prywatnych, domków, kempingów, ośrodków wypoczynkowych, apartamentów oraz luksusowy hotel. Dobierając ofertę do swoich wymagań, warto porównać ją z innymi, ponieważ może się okazać, że cena za komfortowy apartament nie będzie wcale wyższa, niż za kwaterę prywatną o dużo niższym standardzie.
Przykładem mogą być tanie noclegi Kąty Rybackie

 

Apartamenty Kąty Rybackie posiadają w kilku miejscach, przede wszystkim przy wspomnianej uprzednio ul. Rybackiej. Najlepiej optymalnym położeniem w Kątach są obiekty noclegowe znajdujące się przy ul. Piaskowej - tak, jak Willa Turkusowa Apartamenty Kąty Rybackie.
W pobliżu, na tej samej ulicy są także jeszcze inne miejsca noclegowe - w kwaterach prywatnych, ośrodkach wypoczynkowych - np. Relaks.

 

Od ul. Piaskowej prowadzi do morza kilka szlaków leśnych, bardzo blisko stąd do różnych restauracji, smażalni, lodziarni, sklepów, straganów i tym podobne. Z piaskowej jeżdżą też meleksy, które dowiozą nas nad morze lub w inne wskazane w Kątach Rybackich miejsce.

 

Dostępne apartamenty w Willa Turkusowa apartamenty Kąty Rybackie

 

Willa Turkusowa, to obiekt całoroczny, zatem poza okresem letnim, można wypoząć tam też w innych porach roku - np. jesienią, gdy nad morzem wydziela się tak dużo zdrowego jodu, a pobliskie lasy (ok. 100 metrów od obiektu) obfitują w różnorakie gatunki grzybów - prawdziwki, podgrzybki, maślaki, miodówki, kozaki i inne. Wszystkie apartamenty dysponują wyposażonym aneksem kuchennym do dyspozycji, dlatego w trakcie takiej eskapady grzybowej, można je sobie obrobić na miejscu. Latem pobliskie lasy obfitują też w jagody, które rosną wręcz wszędzie.

 

Apartamenty są ogrodzone, teren jest zamkniety, z własnym parkingiem i placem zbaw dla najmłodszych, a dla dorosych - obok placu zabaw, znajduje się duża wiata grillowa z miejscami siedzącymi pod zadaszeniem - pergolą.
Kązdy apartament jest gotowy do użytku, posiada niezbędne wyposażenie, w tym również sprzęt plażowy. W zależności od kondygnacji, każdy lokal ma balkon albo taras, a na ogrodzonym terenie przypisane miejsce parkingowe.

 

Myślę, że Kąty Rybackie są optymalnym miejscem na wypoczynek, zwłaszcza dla rodziców z dziećmi, miejscowość jest mała, niemniej jednak nikt się tu nie będzie z pewnością nudził. Kąty Rybackie wczasy nad morzem uczynią ze stuprocentową pewnością niezapomnianymi.

 

Jeżeli ktoś nadal szuka swojego wakacyjnego miejsca nad polskim morzem, to Mierzeja Wiślana i Kąty Rybackie będą strzałem w dziesiątkę. Dla nastolatków spragnionej zabawy, rozrywki - Krynica Morska lub Stegna!

Źródło informacji: pokoje Kąty Rybackie.